Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) 2014 Dijital Medya Raporu

 

Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) 2014 yılında birbirinden güzel projelere imza attı. Toplumun sosyal medya konusunda bilinçlenmesi ve sosyal medya sektörünün iyileştirilmesi bu yılda yapılan en önemli çalışma konuları oldu diyebiliriz.

Toplumun sosyal medya konusunda bilinçlendirilmesi aşamasında özellikle Yeşilay işbirliği ile düzenlenen Sosyal Medya Okulu projesi damga vurdu. Bu proje ile gençlerin etkin ve bilinçli Sosyal Medya kullanmalarını amaçlandı ve bir dizi etkinlikler düzenlendi. Bu konudaki diğer önemli çalışma da sosyal medya ile yapılan dolandırıcılığa dikkat çekmek ve insanların bu konuda bilinçlenmesini sağlamaktı. Raporda da görüleceği üzere bu iki önemli çalışma dijital mecralarda en fazla yer alan çalışmalar olmuştur.

Diğer bir konu olan Sosyal medya sektörünün iyileştirilmesinde çeşitli etkinlikler ve eğitimler düzenlendi. Bu sayede sektörde çalışan yada çalışmak isteyenlere bilgi ve beceri konusunda donanımlı olarak sektöre girmesini sağlamıştır. Eğitimler konusunda Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi ve Bilişim Akademisi ile Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi; Modanisa ile Modanisa Blogger Akademisi  eğitimleri düzenlemiştir.

Sözün özü iyi bir yıl geçiren USMED’i tebrik ederim. 2014 yılına bakarak 2015 yılında daha güzel projeleri ile buluşturacağını tahmin etmek zor olmasa gerek. Bu konuda emeği geçen herkese kolaylıklar diliyorum.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by keepvid themefull earn money