Sosyal Medya İş İlanları Değişiyor

Sosyal Medya iş ilanları da değişime uğramaya başladı. Bugüne kadar basmakalıp iş ilanlarından farklı ilanlar yer almaya başladı. Bir çok bilgisiz kişiler tarafından çevreden duydukları sosyal medya uzmanını yada yöneticisinde olması gereken özellikleri sıralarken bugün bu biraz daha azalmış olsa da hala bu tarz ilanlar devam etmekte. Elbette bu bir genelleme değil. Bunların haricinde işi çok iyi bilip nokta atışı iş ilanları veren firma/kuruluşlarda yer almakta.
Bir diğer iş ilanlarında yapılan hata ise Sosyal Medya Uzmanından bir çok şekilde faydalanmak istenmesi. Sosyal medya dışında iyi bir grafiker, Web tasarımcı ve SEO uzmanı olmaları da beklenmektedir. Muhakkak bir insan bunların bir çoğunda hatta daha fazlasında iyi olabilir. Ama bir konuda uzmanlaşması ve bu alanda çalışması daha başarılı olmasını sağlayacaktır. Tabi buna katılıp katılmamak sizin görüşünüz ki bunlar şahsi görüşlerim.

Yazıyı oluşturmama neden olan asıl ilanları ise şöyle özetleyeyim. Biz bugüne kadar yurt dışında Sosyal medya alanında çalışanların işe alımında Klout Puanının (Klout hakkında bilgi için Klout‘la ilgili yazımı burdan okuyabilirsiniz) önemli bir kriter olduğunu görmüştük. Artık ülkemizde de Klout puanının etkisi olmaya başlamış ki bir ilanda Klout 50 üzeri şeklinde bir ilan yayınlandı. Muhakkak Klout puanının doğruluğu yada sosyal medyadaki etkinliğimizi gerçekten yansıtıp yansıtmadığı tartışılabilir. İlanın görüntüsü ve linki aşağıdadır.

İlan için tıklayınız.
Bir diğer ilgimi çeken ilan ise artık Sosyal medya ve Siyaset ilişkisinin arttığının kanıtıdır. Seçimin yaklaşması ile partiler sosyal medya alanında çalışmalarına hız verdi. Sosyal medyada daha fazla seslerini duyurmak ve dolayısıyla oy toplamak içim bazı partiler bu alan için geniş ekipler kurdu. Bir parti bürosu da bu konuda destek almak için bir iş ilanı yayınladı. Seçim Bürosuna Sosyal medya yöneticisi ilanın görüntüsü ve linki aşağıdadır.
İlan için tıklayınız.
1 Comment
  1. Sosyal medya kullanımı hakkında da bilgilerinize sormak isterim içerikler telif hakkı taşımalımıdır?

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by keepvid themefull earn money