Google Görsel Aramalar Hizmeti Yenilendi

En çok kullanılan arama motoru olan Google, kendini geliştirmeye devam ediyor. Facebook’ un Görsel Arama hizmetini tanıtmasından sonra Google’ de kolları sıvadı ve uzun zamandır aynı olan Google Görsel Arama arayüzünü değiştirdi. Böylece çok daha hızlı ve isabetli sonuçlar vereceğini iddia ediyor.

Yeni arayüzle görselin büyük boy görüntüsü için web sayfasına yönlendirmeden arama sayfasında bu hizmeti veriyor. Bu da aramalarda kullanıcıların işini hızlandırıyor. Bununla beraber bir kaç özellik eklenmiş durumda. İlki  ise güvenliği ön planda tutan kullanıcılar için Güvenli Arama Ayarı ile  güvenilir web site görsellerini arama sonuçlarında göstermektedir.

Bununla beraber bir diğer özellikte arama araçlarında geliştirildi. Arama araçlarında artık isterseniz görsellerin boyutunu görselin üzerinde görebiliyorsunuz.Ayrıca görselin türünü; yüz, fotoğraf, küçük resim, çizim seçeneklerinden birini seçebiliyorsunuz.
Anlaşılan o ki Google – Facebook rekabetş en çok kullanıcıların işine gelecek. Bu sayede hizmet kalitesi daha da artmakta.

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by keepvid themefull earn money