Foursquare Nedir? Nasıl Kullanılır?

Foursquare 2009 yılında kurulan ve yer bildirimi yapmayı sağlayan sosyal ağ. Sizin ve arkadaşlarınızın bulunduğu yeri değerlendirmeyi sağlayan ve mobil cihazlarda ücretsiz indirilen uygulama ile kullanılan sosyal ağdır.
Gezdiğiniz yerleri ve yerler ile ilgili tavsiyeleri görüşleri paylaşmayı sağlamaktadır. Foursquare’ i tam anlamak için bazı terimler ve özelliklerini açıklamak gerekmektedir.

Friends (Arkadaşlar): Foursquare listenize eklediğiniz kişilerin check-in durumlarını görürsünüz. Arkadaşlarınızı bulmak için sol menüden “Arkadaşlar”sekmesine giriyorsunuz. Burada zaten hali hazırda var olan facebook, twitter arkadaşlarınızı otomatik ekleyebiliyorsunuz.

Explore(Keşfet): Explore’a tıkladığınızda recommended (önerilenler) ve Trending diye seçenekler karşınıza çıkıyor. Konumunuzu algılaması sonucunda Foursquare size çeşitli mekanları öneriyor ve size yakın olan yerlere check-in yapabiliyorsunuz. Size yakın olan yerleri mekanın özelliğine göre arayabiliyorsunuz.

Lists(Listeler): Yapılacaklar listesi ve Önerilen yerlerin listesi olmak üzere iki kısım içeriyor. Yapılacaklar listesi kısmına kafanıza koyup gitmeyi düşündüğünüz mekanları ekliyorsunuz. Önerilen yerlerin listesi ise diğer Foursquare kullanıcılarının önerdikleri mekanları içeriyor.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by keepvid themefull earn money