Facebook’un Yeni Özelliği; Arkadaşlarınla Müzik Dinle

Müzik insanları bağlayan en önemli ve eğlenceli yollardan biridir. Ve insanlar genellikle arkadaşlarıyla bu gibi etkinlikler yapar. Konsere gitmek gibi… Peki bu yalnız olduğunuzda da mümkün olabilir mi? Facebook son özellik olarak bunun duyurusunu paylaştı. Artık arkadaşlarınızla Facebook’ tan aynı müziği dinleme olanağı sağlıyor. Arkadaşlarınızda birisi DJ gibi müzik çalarken bir grup olarak o müzikleri dinleyebiliyorsunuz. Yada arkadaşlarınızla aranızda küçük çaplı radyoda diyebiliriz.

Nasıl Çalışır?

Facebook’ ta müzik dinleyen arkadaşlarınızın sohbet sekmesinde arkadaşlarınızın isimlerinin yanında bir nota işareti görülecek. Ve isminin üzerine geldiğinizde “Arkadaşınla dinle” butonu yer alacak. Buraya tıklayarak onunla beraber dinleme olanağını yakalamış olacaksınız.

Nasıl Ayarlanır?

Öncelikle bazı izinlere izin vermeniz gerekecektir. Facebook Hesap ayarlarına girerek Uygulama ayarları seçeneğine girin. Uygulama ayarlarında ki Anında Kişiselleştirme özelliğini etkin hale getirmeniz gerekmektedir. Bunu etkin yaptığınızda şu an hangi sitelerle bu uygulana bildiğini göstermektedir. https://www.facebook.com/instantpersonalization/ adresinden şu an için uygun olan siteleri görebilirsiniz. Müzik sitesi olarak Pandora yer almaktadır. Ama bu site telif hakları nedeniyle Türkiye’de hizmet veremiyor. Bu yüzden müzik dinleme özelliği Türkiye için henüz aktif olmasa da kısa zamanda anlaştıkları sitelerin sayısının arttırılacağı belirtildi.

Bu yazım daha önce Sosyaling.com ‘ da yayınlanmıştır.

No Comments Yet

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Powered by keepvid themefull earn money